Curacao-Aruba

Curacao-Aruba

Data: 25-30.04.2025
Trasa: Willemstadt-Barcadera-Oranjestad
Mile/godziny: 74Mm/23h

Curacao

Farma Aloesu (Aloe Vera Farm)

Zwiedzanie 10$ od osoby.
Pani opowiada o hodowli aloesu, potem o produkcji. Najpierw demonstruje na liściu jak to się robi, potem daje do spróbowania a na końcu zwiedzamy fabrykę. Wszystko bardzo ciekawe, oczywiście kupujemy ich produkty (można je wcześniej przetestować).

Farma strusi (Ostrich Farm)

Wstęp 20$ od osoby.
Po farmie jeździmy autobusem zatrzymując się w kilku miejscach (całą wycieczka trwa ok 1 godziny). Przewodniczka opowiada o strusiach, farmie, hodują strusie na jajka i mięso. Mają specjalne inkubatory, ale w czasie Covidu bardzo spadła im liczba strusi i teraz próbują to odbudować.

Jaskinia Hato

Jaskinia niedaleko lotniska, wstęp 15$. Zwiedzanie jaskini odbywa się z przewodnikiem, grupy co ok 1 godzinę. Jaskinia jest spora z ładnymi naciekami, ciekawie oświetlona. Oprócz tego na terenie jest „ścieżka Indiańska” – do przejścia w ok 15-20minut z zaznaczonymi ciekawymi roślinami (najpierw trzeba zrobić zdjęcie tablicy z opisem i numerkami a potem oglądać daną roślinę przy numerku na trasie).

Christofferberg

Najwyższa góra na wyspie – 375m. Trzeba kupić bilety do wejścia do Parku (15$ od osoby) potem podjeżdża się do parkingu przed wejściem na szlak. Wejście zajmuje trochę poniżej 1,5h. Z góry jest śliczny widok na całą wyspę. Zejście zajmuje ok 1 godziny.

Blue Room Cove

Jaskinia na krawędzi klifu w okolicach Santa Cruz. Można wpłynąć do środka, ale zalecane są płetwy. Trzeba przepłynąć pod sklepieniem ok 3m. Jaskinia jest malutka, ale w słoneczne dni woda w niej jest ślicznie błękitna.

Restauracja Captain Goodlife

Captain Goodlife jest legendą na Curacao. Prowadzi biuro nurkowe, wypożyczalnię kajaków i wycieczki łodzią do jaskini Blue Room.

Oprócz tego prowadzi z rodziną restaurację, gdzie można zjeść smaczny obiad. Sam właściciel jest bardzo serdeczny i otwarty na gości. Płatność tylko gotówką.

Aruba

Marina Renessaince

Miła marina w centrum Oranjestad. TO marina hotelowa. Powyżej 5 dni liczą 0,8$/stopę długości jachtu (poniżej liczą 1,2$/stopę) efekt tego jest taki że 6 dni wychodzi taniej niż 5 dni :-).
Dodatkowo płatna woda i prąd.
W ramach opłaty za marinę dostajemy darmowy wstęp na basen hotelowy, darmowy prom na wyspę z flamingami (pływa co 15 minut), prysznic dla pracowników (dają za darmo szampon, żel pod prysznic a jak poprosisz to i ręcznik) i prywatna plaża hotelowa.

Nurkowanie z Divers of Poseidon

Umawiamy się na nurkowanie o 7:15. Przyjeżdża po nas bus od razu ze sprzętem (wcześniej podaliśmy rozmiary). Nurkowanie jest z brzegu (130$ od osoby ze sprzętem). Nurkuje z nami Marcin – pierwszy raz w życiu. Intro kosztuje 110$. Nurkujemy z brzegu, wypływamy poza kamienie laguny – rafa jest prześliczna z dużą ilością małych rybek. Spotykamy langustę i skrzydlicę (to tutaj pasożyt).

Wyspa Renessaince

Wyspa należąca do kompleksu hotelowego. W ramach opłaty za marinę mamy bezpłatny transport na wyspę. Łódki odpływają co 15 minut od 7 rano do 7 wieczorem. Na wyspie do dyspozycji gości są leżaki na plaży i ręczniki (to za darmo) dodatkowo liczne bary, ładne 2 plaże, łażące po plaży flamingi (chyba miejscowe), iguany, ścieżka przez mangrowce (uwaga na komary i łażące po ścieżce kraby w muszelkach). Ogólnie ładnie i chilloutowo. Można też skorzystać z hamaków – zarówno na plaży jak i nad wodą. Za opłatą można też wypożyczyć wiatę z leżakami, stolikiem, lodówką i z własnym wejściem do wody.

San Nicolas

Ładne miasteczko na południu wyspy. To stolica kulturalna Aruby. Gdzie odbywają się targi sztuki. Całe miasto jest wymalowane pięknymi muralami. Większość z nich ma datę namalowania i nazwisko artysty. Murale są namalowane nawet na budynku policji.

Skały Casibari

Grupa skał na środku wyspy, rozdzielona szutrową drogą. Przez skały prowadzą ścieżki do punktów widokowych. Wstęp wolny. Wokół kompleksu skał liczne sklepy z pamiątkami.

Możliwość komentowania została wyłączona.